پورت‌ و اسلات‌ موبایل چیست؟

پورت‌ و اسلات‌ موبایل چیست؟

پورت‌ها و اسلات‌ها قطعات یدکی هستند که در صورت نیاز باید با نمونه‌های اصلی جایگزین شوند و استفاده از نمونه‌های فیک دوباره خیلی زود خراب می‌شود و نیاز به تعمیر دارد. پورت‌ها و اسلات‌ها سخت افزارهایی هستند که می‌توانند روی مواردی مانند آنتن دهی سیمکارت، صدای گوشی و اتصالاتی مانند USB تأثیرگذار است.
وظایف پورت‌ها و اسلات‌ها چیست؟
اسلات‌ها باید سیمکارت را در خود جای دهند و آن را بخوانند. در برخی از گوشی‌های دو سیمکارت اسلات سیمکارت اول با سیمکارت دوم تفاوت دارد. کیفیت اسلات در آنتن‌دهی سیمکارت موثر است. وقتی اسلات درست کار نکند، سیمکارت‌های شما ممکن است بدون دلیل از شبکه خارج شوند، در ارائه اینترنت مشکل ایجاد شود و یا اینکه پیغام خالی بودن شیار سیمکارت را در گوشی خود مشاهده کنید.
پورت‌ها انواع مختلفی دارند و برای کاربردهای متعددی ساخته می‌شوند. پورت USB جزو کاربردی‌ترین پورت‌ها است.البته پورت شارژ گوشی از پورت USB کاربردی‌تر است و اهمیت بیشتری دارد. سلامت پورت شارژ تلفن همراه شما در سلامت باتری هم تأثیر زیادی دارد؛ به همین دلیل به محض این‌که نشانه‌هایی مبتنی بر شارژ نشدن گوشی یا دیر شارژ شدن یا قطع و وصل شدن شارژر دیدید، ابتدا شارژر را چک کنید و سپس پورت شارژ را به متخصص نشان دهید.

چگونه پورت‌ها و اسلات‌های باکیفیت تهیه کنیم؟

پورت‌ها کمک می‌کنند تجهیزات مختلف را به گوشی وصل کنید.

پورت‌ها و اسلات‌ها هم مانند قطعات یدکی داخلی دیگر تنها در صورتی جواب پس می‌دهند که با آن‌ها کار کرده باشیم و از عملکرد آن‌ها اطلاع پیدا کرده باشیم. به همین دلیل تشخیص کیفیت بالای پورت‌ها و اسلات‌ها توسط افراد غیر متخصص کار ساده‌ای نیست. موضوع دیگر این است که تعداد نمونه‌های غیر اصلی در بازار زیاد است و به همین خاطر انتخاب سخت‌تر می‌شود.


بهترین و ساده‌ترین راه برای انتخاب پورت‌ها و اسلات‌ها با کیفیت اورجینال این است که خرید خود را از یک فروشگاه معتبر انجام دهید.
نکته دیگری که در مورد قطعات یدکی موبایل و پورت‌ها و اسلات‌ها وجود دارد این است که تنوع محصول بسیار بالا است و لازم است از فروشگاهی خرید کنید که مطمئن باشید نمونه‌های مختلفی دارد و می‌توانید قطعه مناسب برای تلفن همراه خود را پیدا کنید.


شاید در گذشته لازم بود برای پیدا کردن چنین فروشگاهی مسافت زیادی را طی می‌کردید؛ اما امروزه به لطف اینترنت و تبدیل شدن دنیا به یک دهکده جهانی می‌توانید سفارش خود را به صورت آنلاین ثبت کنید و خرید خود را از فروشگاه اینترنتی انجام دهید.

نوشته شده در 1398-07-03 0 5378

نظر خود را به اشتراک بگذاریدپاسخ دهید

شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر دهید.

شاخه‌های بلاگ

آخرین نظرات

بدون نظر

جستجوی بلاگ